Kwartalnik Les Mills - Bodypump 104

Od stycznia wracam do prowadzenia zajęć fitness, a to oznacza również mój wielki powrót do programu Bodypump Les Mills. 

Miałam kilkumiesięczną przerwę właściwie od jakichkolwiek ćwiczeń, dlatego z wielką obawą ale i tęsknotą patrzyłam ostatnio na sztangę. W miniony weekend wybrałam się na kwartalnik Bodypump i poczułam znów energetyczną magię tych zajęć.

Bodypump Les Mills to kompleksowy program ćwiczeń na wszystkie grupy mięśniowe z wykorzystaniem sztangi fitness, który swą efektywność zawdzięcza ogromnej ilości powtórzeń. Tempo oczywiście dostosowane jest tak aby móc jednocześnie spalać tkankę tłuszczową i wzmacniać mięśnie. Różnicowanie poziomu zaawansowania odbywa się przez dobór obciążenia, dlatego są to idealne zajęcia dla każdego.

Kwartalniki to miniszkolenia organizowane przez Les Mills dla certyfikowanych instruktorów. Odbywają się co 3 miesięce, wraz z wprowadzeniem nowych choreografii do ich programów treningowych.

Podczas szkolenia najpierw prowadzący omawiał z nami technikę wykonywania ćwiczenia wielostawowego „clean and press”. Później zastanawialiśmy się, jakich sformułowań używać, by naprowadzić uczestników naszych zajęć do prawidłowego wykonania tego ruchu. Na końcu części teoretycznej sami spróbowaliśmy zastosować u siebie te wskazówki i nagrywaliśmy telefonem swoją technikę wykonania tego ćwiczenia. Później odbył się masterclass czyli pokazowa lekcja bodypump prowadzona przez szkoleniowca, w której my ćwiczyliśmy.

Miło było stanąć znów po drugiej stronie lustra, czyli niejako jako klient na zajęciach fitness, a nie prowadzący. Fajnie było podpatrzeć jak swoją energię podczas prowadzenia tych zajęć przekazuje Szymon (szkoleniowiec), jakich udziela wskazówek i jak motywuje. Takie doświadczenia zawsze pozwalają mi stać się jeszcze lepszym trenerem i instruktorem.

No i najważniejsze – zaczęłam znów ćwiczyć ze sztangą! - I czuję się silniejsza.

Podobał Ci się post?PODOBNE

Obserwuj mnie na

Instagram

O mnie

Monika Wieczorek

Z zawodu architekt z zamiłowania doświadczony instruktor fitness, trener personalny i początkujący dietetyk. Maniaczka wszelkich form aktywnego spędzania wolnego czasu. Prywatnie żona i mama dwóch aktywnych córeczek.

Newsletter

Zapisz się do newsletter aby być na bieżąco z nowościami oraz wydarzeniami na fitpassion.pl.


Zapisując się do newslettera otrzymujesz:

  • regularne zestawienie nowości na moim blogu
  • darmowe porady dietetyczne
  • wyjątkowe przepisy kulinarne

Współpraca

Do tej pory współpracowałam m.in. z takimi markami jak:

banner