Książki które czytam - październik 2017

"Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwle" Kamila Rowińska

Moje 10 lekcji z książki:

1. Każdy strach mija z momentem podjęcia działania. Nie można pozwolić, by strach nas sparaliżował, trzeba próbować działać. Przy podjęciu działania lęki okazują się nieważne.

2. Pokonywanie strachu zbliża do osiągnięcia celu. Nawet gdy zaliczamy porażkę to zdobywamy przez to nową i cenną wiedzę i doświadczenie.

3. Obarczanie i szukanie winnego sytuacji, w której się znaleźliśmy, stawia nas na pozycji ofiary. Ta pozycja utrudnia podniesienie się i pójście dalej, a jedynie ułatwia tworzenie nowych wymówek i namnażanie negatywnych emocji, które nas ograniczają.

4. Nawet jeśli w 100% nie mamy wpływu na to, co przynosi nam życie, mamy wpływ na to, co z tym zrobimy. Możemy albo szukać rozwiązania i iść do przodu, albo winnego danego stanu rzeczy i stać w miejscu.

5. „Pokonywanie trudności jest w życiu potrzebne do tego, aby rozwijać się, dojrzewać, wzrastać, budować swoją siłę.” Każda trudność dodaje nam wartości, jeśli tylko ją pokonamy. Pozwalanie by ktoś pokonał je za nas jest upośledzeniem siebie samego.

6. Ludzie, z którymi spędzamy najwięcej czasu mają największy wpływ na nasze nastawienie. Dlatego z rozwagą należy dobierać sobie przyjaciół, którzy pociągną nas w stronę rozwoju. Ograniczać natomiast kontakty z osobami, które krytykują nas i nasze marzenia.

7. Nie ma sensu tracić czasu na przejmowanie się sprawami, które nie dotyczą nas bezpośrednio i na które nie mamy większego wpływu. Zamiast tego więcej czasu możemy poświęcić na to, co jest dla nas ważne – naszą rodzinę, pasję, rozwój.

8. To co sami myślimy o sobie wpływa na to jakimi jesteśmy osobami i na to jak postrzegają nas inni. Jesteśmy tym, kim myślimy o sobie, ze jesteśmy.

9. Aby zrealizować swój cel trzeba go najpierw sprecyzować, określić jego miarę i termin realizacji. Musi on być ambitny, ale realny. Czas jego realizacji nie gra roli, ważne jest skrupulatne realizowanie działań prowadzących do jego osiągnięcia i samo to, by go osiągnąć. 

10. Ludzie zawsze będą nas oceniać ze swojej niekoniecznie prawdziwej perspektywy. Ile ludzi tyle opinii, a tylko my znamy prawdę o sobie samym, dlatego nie warto przejmować się tym co mówią inni.  

 
Podobał Ci się post?PODOBNE

Obserwuj mnie na

Instagram

O mnie

Monika Wieczorek

Z zawodu architekt z zamiłowania doświadczony instruktor fitness, trener personalny i początkujący dietetyk. Maniaczka wszelkich form aktywnego spędzania wolnego czasu. Prywatnie żona i mama dwóch aktywnych córeczek.

Newsletter

Zapisz się do newsletter aby być na bieżąco z nowościami oraz wydarzeniami na fitpassion.pl.


Zapisując się do newslettera otrzymujesz:

  • regularne zestawienie nowości na moim blogu
  • darmowe porady dietetyczne
  • wyjątkowe przepisy kulinarne

Współpraca

Do tej pory współpracowałam m.in. z takimi markami jak:

banner