Brazylijskie pośladki - ćwiczenia na piękną pupę do wykonania w domu

Marzysz o seksownie zaokrąglonych pośladkach, które będą pięknie wyglądać w każdych spodniach? Przedstawiam ci 5 moim zdaniem najefektywniejszych ćwiczeń, które możesz bez problemu wykonać w domu.

Każde ćwiczenie wykonaj po 20 razy, a całość powtórz 3-4 razy. Taki zestaw możesz wykonywać 2-3 raze w tygodniu. Oprócz ćwiczeń dla najlepszego efektu ważny jest też czas regeneracji dla twoich mięśni oraz odpowiednia dieta.

Pamiętaj, ze najważniejsza jet technika - musisz każde ćwiczenie wykonać najdokładniej jak tylko jesteś w stanie. Podczas każdego powtórzenia myśl o swoich pośladkach, poczuj jak twoje mięśnie pracują.

1. Unoszenie ugiętej nogi w podporze

Rozpocznij od pozycji klęku podpartego. Dłonie umieść pod barkami a kolana pod biodrami. Unieś jedną nogę i ugnij ją w kolanie. Zadrzyj palce stóp w kierunku podłogi. Wyobraź sobie, że z każdym uniesieniem nogi chcesz wbić piętę jak najwyżej w sufit. Z każdym wydechem napnij pośladek i unoś nogę. Z wdechem wróć do pozycji, gdy twoje kolano jest na wysokości twoich bioder. Cały czas utrzymuj czubek głowy wyciągnięty przed siebie, proste plecy i napięty brzuch. Po 20 powtórzeniach zmień nogę.

2. Unoszenie wyprostowanej nogi w podporze

Ćwiczenie wygląda podobnie jak pierwsze. Tym razem jednak oprzyj przedramiona na podłodze. Twoje łokcie powinny znaleźć się pod twoimi barkami. Tym razem noga jest wyprostowana, a palce stóp obciągnięte. Z wdechem opuść nogę w dół, dotykając stopą podłogi. Z wydechem mocno napnij pośladek i unieś wyprostowaną i napiętą nogę jak najwyżej. Pamiętaj o prostych plecach i spiętym brzuchu. Po 20 powtórzeniach zmień nogę.

3. Unoszenie bioder w leżeniu na plecach

Połóż się na plecach i przyciągnij pięty rozstawione na szerokość bioder jak najbliżej do twoich pośladków. Weź wdech i z wydechem spinając pośladki unieś biodra jak najwyżej. Mocno wbijaj przy tym pięty w podłogę.

4. Wykroki

Weź duży rozkrok i ustaw stopy skierowane w jednym kierunku. Wyobraź sobie, że czubek twojej głowy wyciąga całe twoje ciało w kierunku sufitu. Utrzymuj proste plecy i łopatki ściągnięte do siebie. Z wdechem opuść kolano tylnej nogi na matę. Upewnij się, że zarówno kolano z przodu jak i kolano z tyłu tworza kąt prosty (taka pozycja jest najbezpieczniejsza dla twoich kolan). Z wydechem podnieś się do pozycji wyjściowej. Po 20 powtórzeniach zmień nogę.

 

5. Unoszenie nogi tyłem

Stań wyprostowana na jednej nodze. Kolano na którym stoisz powinno być minimalne ugięte. Drugą nogę wyprostuj, obciągnij palce stopy i wyciągnij w tył. Utrzymaj twoje plecy proste, brzuch napięty a postawę wyprostowaną. Dłonie możesz albo złonczyć na wysokości mostka, albo oprzeć na biodrach. Jeśli masz problem z utrzymaniem równowagi na poczatku oprzyj się jedną dłonią o ścianę. Weź głęboki wdech i z wydechem spinając pośladek unieś nogę do góry. Po 20 powtórzeniach zmień nogę.

 Życzę przyjemnych ćwiczeń i znakomitych efektów :)

Podobał Ci się post?PODOBNE

 • Treningi

  Jakie buty na jaki trening

  Zastanawiasz się jakie buty wybrać ze względu na rodzaj aktywności fizycznej? Do biegania, na aerobik, crossfit czy zumbę albo na siłownię - przeczytaj!

 • Treningi

  Jak zacząć biegać... i nie przestawać

  Nie wiem jakie są twoje powody, dlaczego chcesz zacząć biegać. Ja chciałam w końcu po porodzie zacząć coś robić, żeby wrócić do formy. Dlaczego akurat bieganie? 

 • Treningi

  Fit planer listopad 2017

  Listopad za pasem, czas na planowanie nowego miesiąca!

Obserwuj mnie na

Instagram

O mnie

Monika Wieczorek

Z zawodu architekt z zamiłowania doświadczony instruktor fitness, trener personalny i początkujący dietetyk. Maniaczka wszelkich form aktywnego spędzania wolnego czasu. Prywatnie żona i mama dwóch aktywnych córeczek.

Newsletter

Zapisz się do newsletter aby być na bieżąco z nowościami oraz wydarzeniami na fitpassion.pl.


Zapisując się do newslettera otrzymujesz:

 • regularne zestawienie nowości na moim blogu
 • darmowe porady dietetyczne
 • wyjątkowe przepisy kulinarne

Współpraca

Do tej pory współpracowałam m.in. z takimi markami jak:

banner